Handling

  

Handlingu uczę się od 1996 roku. Jest to profesjonalna prezentacja psa w ringu, której nauczyłam się podczas międzynarodowego konkursu "Młody Prezenter". Polega ona na jak najdoskonalszym zgraniu się prezentera z pokazywanym psem, ukazaniem psa z jak największa gracją, tak aby podkreślić jego zalety, a ukryć wady. Jest to bardzo trudne zwłaszcza dla początkujących prezenterów, wymaga mnóstwa cierpliwości i poświęcenia temu co się robi.

 

Bardzo często poświęcam swój wolny czas na to aby ćwiczyć z psiakami, które mam później wystawić. Robię to ponieważ zależy mi aby wszystko wypadło perfekcyjnie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafię poradzić sobie z niemal każdym psem. W dorobku moim są reprezentanci wszystkich 10 grup FCI. Wielkość, rasa a nawet charakter nie są dla mnie przeszkodą. Każdy nowy pies jest dla mnie wyzwaniem i bardzo chętnie podejmę próbę sprostania mu. Wszystkim tym, którym brakuje doświadczenia na tym polu, lub nie radzą sobie ze swoimi pociechami służę pomocą oraz radą.

 

Prezentacja psa w ringu to połowa sukcesu na wystawie. Prócz dobrego eksterieru potrzebny jest jeszcze wystawowy savoir-vivre". Przez te wszystkie lata wiele osiągnęłam, dwukrotnie byłam wicemistrzem Polski, wielokrotnie zwycięzcą dnia lecz największym moim sukcesem był wyjazd na mistrzostwa świata "Junor Handling" w Anglii na bardzo prestiżowej wystawie "Cruft" i to mając zaledwie 11 lat. Wiele psów, które przygotowywałam i wystawiałam zdobyły tytuły Championa, wygrywały grupy oraz BIS'a.